“Mardlik va sadoqat timsoli” tanlovi g‘oliblari aniqlandi

Batafsil: Yaratildi: 19.05.2020 17:02 Tahrirlandi: 20.05.2020 13:45 Ko'rishlar soni: 514

7 апреля_1

Xabaringiz bor, NKMK tomonidan Ikkinchi jahon urushida qozonilgan G‘alabaning 75 yilligi munosabati bilan “Mardlik va sadoqat timsoli” ijodiy ishlar tanlovi eʼlon qilingan edi. Tanlovga taqdim etilgan 72 ta ijodiy ishlar orasidan tanlov Nizomi doirasida 41 ta ijodiy ishlar saralab olindi.

Tanlov hayʼatining xulosasiga ko‘ra, tanlovning “Jasorat unutilmaydi, sadoqat qadrlanadi” esse va maqolalar yo‘nalishida quyidagi ishtirokchilar g‘olib deb topildi.  

1-o‘rin:

Karimova Dildora – Markaziy kon boshqarmasi axborot xizmati xodimi.

2-o‘rin:

Sadinov Shuhrat – NKMK bosh marksheyderi.

Bahriddinov Husniddin – Shimoliy kon boshqarmasi xodimi.

3-o‘rin:

Beknazarov Narzulla – NKMK 5-kon boshqarmasi texnologi.

Ahmedova Nafisa – NKMK Axborot kommunikatsiya texnologiyalari boshqarmasi xodimi.  

Bobomurodov Dilshod – Markaziy kon boshqarmasi Axborot kommunikatsiya texnologiyalari markazi operatori.

Shuningdek, ushbu yo‘nalishda faol ishtirok etgan bir guruh ishtirokchilar tashakkurnoma bilan taqdirlanadi.

1. Mukarramova Klara – Shimoliy kon boshqarmasi kadrlar bo‘limi maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha mutaxassis.

2. Murotova  Hurriyat – Karmana tuman 4-maktab o‘qituvchisi.         

3. Istamova Maftuna – NDKI talabasi.

4. Bozorova Gulruh – Zarafshon qurilish boshqarmasi 4-avtokorxona katta  noziri.

5. Rahimova Mashhura – Navoiy mashinasozlik zavodi muhandisi, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar bo‘yicha masʼul xodimi.  

6. Rahmonov Sardor, Seydametova Madina – “1-GMZ” kon boshqarmasi xodimlari.

7. Mustafoyev Ozod – “Navoiy today” sayti bosh muharriri.

8. Sanaqulov Sherzod – NKMK Axborot kommunikatsiya texnologiyalari boshqarmasi muhandisi

9. Sulaymonova Shahnoza – NKMK 3-avtokorxonasi xodimi.

10. Sultonova Sevara – NDPI talabasi.  

11. Suyarova Feruza – Shimoliy kon boshqarmasi tog‘-kon jihozlarini taʼmirlash sexi muhandisi.

12. Turanov Shokir – Janubiy kon boshqarmasi Plastmassa quvirlari va mahsulotlari ishlab chiqarish sexi boshlig‘i.

13. Ishmuxametova Nigina, Ishmuxametova Rashida – 5-kon boshqarmasi xodimlari.

Tanlovning “Jasorat va matonatni madh etamiz” sheʼriyat yo‘nalishida quyidagi ishtirokchilar g‘olib deb topildi.

1-o‘rin: 

Jabborova Gulnora – Shimoliy kon boshqarmasi Taʼmirlash-mexanika sexi omborxonasi mudiri.  

2-o‘rin:

Goryacheva Aleftina – Markaziy kon boshqarmasi Kasaba uyushma qo‘mitasi xodimi.  

Arapbayev Yerali – NKMK boshqarmasi Temir yo‘l transporti bo‘limi boshlig‘i.

3-o‘rin

G‘aniyev Bekzod – NKMK Tarmoqlar va nimstansiyalar sexi taʼmirlash elektromonteri.

Sulaymonova Shahnoza – NKMK 3-avtokorxona xodimi.

Irisova Marjona – Karmana tumani  8-maktabning 10-sinf o‘quvchisi.  

Bundan tashqari, ushbu yo‘nalishda faol ishtirok etgan bir guruh ishtirokchilar tashakkurnoma bilan taqdirlanadi.

1. Kalmenov Nurlan – 5-kon boshqarmasi muhandisi.

2. Boboqulova Zulayho – Shimoliy kon boshqarmasi Mehnat sharoiti, atrof muhit muhofazasi va tabiiy zahiralardan oqilona foydalanishlarni nazorat etish markaziy sinovxonasi boshlang‘ich tashkilot yetakchisi.

3. Davronov Nodirjon – NKMK Uy-joy kommunal boshqarmasi xodimi. 

4. Zoyirova  Sohiba – “Muruntov” koni tog‘-kon ishchisi.

5. Kenjayev Begzod – NDKI talabasi.

6. Nurqulova Anora – Zarafshon shahar 13-AFCHO‘IM maktabi 10-sinf o‘quvchisi.

7. Umarova Nodira – NKMK Axborot kommunikatsiya texnologiyalari boshqarmasi muhandisi.

8. Salaxayeva Gulnara – Shimoliy kon boshqarmasi devonxona bo‘limi inspektori.

9. Selbel Nadejda – “1-GMZ” kon boshqarmasi injener-konstruktori.

10. Abriyeva Feruza – Janubiy kon boshqarmasi “Sabirsoy” koni ishchisi.

11. Tog‘ayeva Lola – Karmana tumani 10-maktabning 10-sinf o‘quvchisi.

12. Natalya Filippova – “1-GMZ” kon boshqarmasi faxriysi.

13. Bazarova  Nodira – “Muruntov” koni ishchisi.

14. Usmonova Lobar – “Navoiy” qurilish montaj boshqarmasi xodimi.                                                                                                             

15. Sayliyev Feruz – Shimoliy kon boshqarmasi Tarmoqlar va nimstansiyalar sexi ishchisi.

Qolaversa, tanlovda ishtirokchilar tomonidan videorolik va slaydlar ham taqdim etilgan. Ushbu ishtirokchilar ham hayʼat aʼzolari tomonidan tashakkurnoma bilan taqdirlanadi. 

1. Farmonova Eʼzoza – Navoiy shahridagi 12-AFCHO‘I maktabi 4-sinf o‘quvchisi.

2. Razzaqova Aynura – “Farhod” madaniyat saroyi kutubxonachisi.  

3. Rustamov Faridjon – Navoiy shahri, kompyuter dasturlovchisi.  

Tashkiliy qo‘mita ushbu tanlovni qo‘llab-quvvatlagan hamda shu mavzudagi to‘plam uchun ijod namunalarini taqdim etgan  Saydi Umirov, Shoyim Shernazar, Odil Hotamov, Rabbimqul Shopo‘latov kabi ustoz ijodkorlarga o‘z minnatdorchiligini izhor etadi.

Tanlov g‘oliblari tashkilotchilar tomonidan diplom va sovg‘alar bilan taqdirlanadi. G‘oliblarni taqdirlash marosimi bo‘yicha qo‘shimcha maʼlumot beriladi.  

Tashkiliy qo‘mita.

Mavzuga oid yangiliklar

KOMBINAT MAHSULOTINING YUKSAK E’TIROFI

28.09.2017 08:36 3173

BUTUNJAHON INTELLEKTUAL MULK TASHKILOTI NKMK IXTIROCHILARINI OLTIN MEDAL BILAN TAQDIRLADI

28.09.2017 08:41 3104

YOZ-2017 NATIJALARI YAKUNLANDI

28.09.2017 09:52 2393

YOSHLAR BILAN ISHLASH – IFTIXOR VA DARKOR

02.10.2017 09:32 2193

SHAXSIY NAMUNA – ENG YAXSHI NAMUNA

02.10.2017 09:34 1643